TOLŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI 2015
Přihlásit se k odběru news
Jméno
Příjmení
Email
Součet 6 a 4 (antispam)

MAS Šluknovsko realizuje Strategický plán Leader

"Šluknovsko návštěvníkům i sobě"

 

Evropský zemědělský fondLeaderProgram rozvoje venkova

 

„Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:

Evropa investuje do venkovských oblastí."

 

Počasí
PŮJČOVNA COTTAGE
Facebook

Přidej se k nám!

Facebook

 

Světlo pro rozhlednu Vlčí hora

nahled

Převzato z Děčínského deníku.

 

 

Vlčí Hora - Před necelým měsícem krásnolipští turisté děkovali za podporu svým příznivcům, kteří jim svými hlasy zajistili vítězství v hlasování o projekt „Světlo pro rozhlednu Vlčí Hora" v Ústeckém kraji.

 

Díky tomuto vítězství projekt krásnolipských turistů postoupil do hlavní části projektu „ERA pomáhá regionům".

Program „Era pomáhá regionům" je založen hlavně na sousedské sounáležitosti, protože kdo zná lépe aktivity turistů v Krásné Lípě než lidé z města a okolí.

Nyní už ale nestačí pouze krásnolipské turisty podporovat svými hlasy. Aby od ERY získali co nejvyšší finanční podporu, musí ji získat i od lidí. Nyní tedy nejde o hlas, ale o finanční dar.

„Nyní se nám musí podařit získat alespoň pět tisíc korun od pěti různých dárců, abychom od ERY získali co nejvyšší dotaci," řekl předseda krásnolipských turistů Václav Hieke.
Podle něj ale ani těch pět tisíc korun nemusí stačit. Projekt je totiž založen na heslu čím více vyberete, tím vyšší dar získáte.

„Organizace zapojená do projektu, a v Ústeckém kraji jsou čtyři, která tady vybere nejvyšší částku, dostane od ERY padesát tisíc korun, druhá nejúspěšnější čtyřicet tisíc korun, třetí třicet pět tisíc korun a čtvrtá dvacet pět tisíc korun," upřesnil Václav Hieke.

Pokud se tedy rozhodnete krásnolipské turisty a jejich projekt podpořit, pak tak můžete učinit na číslo účtu 101 7777 101/0300 pod variabilním symbolem 1004. Výběr prostředků bude ukončen 6. ledna 2016.

Pro výběr peněz je k dispozici také nástroj na webových stránkách www.erapomaharegionum.cz, kde můžete přispět díky jednoduchému mechanismu „klikni a daruj".

A na co vlastně přispějete? I díky vašim penězům by se mohla rozhledna na Vlčí hoře, která je oblíbeným turistickým cílem, rozsvítit pomocí solárních panelů.

„126 let stará rozhledna je majákem pro turisty a každý rok doznává nějaké vylepšení. Mohla by také získat solární elektrifikací," dodal krásnolipský turista.

 

Autor: Šárka Pešková

 

publikován: 9.11.15 10:16, autor: Administrator, zobrazeno: 2834x

MAS Šluknovsko, webmaster: massluknovsko@atlas.cz, powered on bubileg cms v2.14L