TOLŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI 2015
Přihlásit se k odběru news
Jméno
Příjmení
Email
Součet 7 a 5 (antispam)

MAS Šluknovsko realizuje Strategický plán Leader

"Šluknovsko návštěvníkům i sobě"

 

Evropský zemědělský fondLeaderProgram rozvoje venkova

 

„Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:

Evropa investuje do venkovských oblastí."

 

Počasí
PŮJČOVNA COTTAGE
Facebook

Přidej se k nám!

Facebook

 

Tolštejnské slavnosti letos odhalí poklady

nahled

 

Tolštejnské slavnosti letos odhalí poklady


Vyhledávaný turistický mikroregion Tolštejnské panství, který se nachází v jižní části Šluknovského výběžku, se pomalu připravuje na čtrnáctý ročník slavností. Ty budou mít letos charakter objevování pokladů. Nepůjde ale o truhly a hrnce plné dukátů, nýbrž o různé zajímavosti, které zdejší kraj nabízí. Tyto stále ještě nedoceněné poklady se organizátoři slavností letos rozhodli ukázat světu. Jde o to, že nejen v okolí Jiřetína pod Jedlovou, který lze bez nadsázky označit za hlavní město Tolštejnského panství, bydlí a tvoří mnoho lidí, kteří se zabývají ojedinělými aktivitami. Jsou to různí řemeslníci, výroci regionálních potravin a rukodělných produktů nebo provozovatelé pestrých zájmových a uměleckých činností.


Místní akční skupina Šluknovsko (v budoucnu Český sever) chce jako hlavní organizátor akce tyto kreativní a pracovité spoluobčany podpořit nabídkou účasti na Tolštejnských slavnostech. Proto již nyní oslovuje prostřednictvím médií a spřízněných organizací ty, kdo by své „poklady" měli zájem veřejně prezentovat. Výrobci a řemeslníci k tomu dostanou příležitost na celodenním jarmarku Tolštejnského panství, kumštýři budou mít k dispozici pódium s ozvučením, pouliční kejklíři mohou předvádět své triky po dohodě s pořadatelem dle svého uvážení. Pokud si myslíte, že máte co ukázat, kontaktujte koordinátorku Tolštejnských slavností Jindru Koldovou na čísle: 412 379 336 nebo 724 785 655.


Nejen rodičům s dětmi, ale všem, kdo mají rádi hodnotnou zábavu a dobré jídlo, doporučujeme, aby si ve svém diáři zarezervovali den 15. srpna 2015. To je totiž datum konání čtrnáctých Tolštejnských slavností. Kromě tradičního programu, kterému vévodí příchod družiny Albrechta Berky z Dubé, pána na Tolštejně, jenž každoročně pasuje na rytíře nejpilnější účastníky celoroční vandrovní hry, bude program zpestřen řadou novinek. Děti se mohou například těšit na taškařice loupežníka Vildy, tátové na přehlídku regionálních piv a maminky na speciální módní přehlídku. Podrobný program bude k dispozici v průběhu měsíce června 2015. Sledujte www.tolstejnskepanstvi.cz.

 

Součástí slavností bude Jarmark Tolštejnského panství.

Zájemci o prodej se mohou hlásit u pana Petra Heinricha na cmukvdf@seznam.cz nebo na tel. 603 574 023.


-asram-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie

ts_ban
ts_ban

publikován: 16.3.15 14:29, autor: Administrator, zobrazeno: 2759x

MAS Šluknovsko, webmaster: massluknovsko@atlas.cz, powered on bubileg cms v2.14L